ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΗ ΣΤΗΝ 45η ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΝΔΙΑΣΚΕΨΗ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟΥ ΝΕΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ (ΕΚΝΕ)

Η Διευθύντρια και  ο Σύλλογος διδασκόντων, συγχαίρουν τον μαθητή της Β Λυκείου, Οδυσσέα Ψωμαδέρη, που έλαβε μέρος στην 45η Εθνική Συνδιάσκεψη Επιλογής του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων Ελλάδος (ΕΚΝΕ),τον Απρίλιο του 2023. Συμμετείχε σε επιτροπή που διαπραγματεύτηκε τη βιωσιμότητα του περιβάλλοντος και συγκεκριμένα πώς μια vegan δίαιτα το ωφελεί! Για τις εισηγήσεις του πάνω στο θέμα αυτό, διακρίθηκε για να συμμετάσχει τον Αύγουστο του 2023, στο  Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο Νέων, στο Ατζερμπαϊτζάν, καθώς και σε άλλα διεθνή fora!Υπεύθυνη καθηγήτρια για τη συμμετοχή  του ΓΕΛ Αναβύσσου στο πρόγραμμα και του συντονισμού της συμμετοχής του μαθητή ήταν η εκπαιδευτικός Χαρούλα Πάλλη.